alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gelin Saçı Modelinin Belirlenmesi

<< Geri 06-12-2014 21:56

By: Admin

En son anlarda düşündüğünüz saç modelinizi en başta konseptle birlikte düşünmeniz gerekiyor..

Saç modelinize karar verirken öncelikle düşündüğünüz ‘yüz şeklime nasıl bir model gider?’ sorusundan uzaklaşın ve onu geri plana atın.İlk olarak düşünmeniz gereken bu düğün organizasyonunun nerede olacağı.Açık mekan düğünü mü, kapalı mekan düğünümü olacak? Sonrasında düşüneceğiniz gelinliğinizin modeli,ayakkabılarınız ki en sonda çok istiyorsanız yüz şeklinizi düşünebilirsiniz.

Düğün organizasyonunuz açık bir mekanda gerçekleşecekse daha sade rahat saç modelleri seçmelisiniz ki insanlar o rahat ortamda sizin saç modelinizle boğulmamalı.Çünkü tüm gözler sizde olacak siz o gecenin yıldızısınız ve bunun hakkını vermelisiniz.Yıldız gösterişle değil uyumla olunuz bunu da unutmayın.Bir kır düğününde sımsıkı az krepeli bir topuzla patlak duvak kullanabilirsiniz.Saçlarınızı açık bırakarak dalgalı bir şekilde kullanabilir minik aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.Bir kumsal düğünü olacaksa eğer salaş ense topuzları yada açık dalgalı saçlar uygun olacak ve kumsal düğünleri gelinde duvak gerektirmez ve sadece aksesuar kullanarak saç modeli süslenebilir.Düğününüz kapalı bir mekanda olacaksa salık saç rahatlığını bu mekanda kullanmanız kapalı mekan düğün konseptine uygun değildir.Kapalı mekanlarda gösterişli gelin saçlarını yaptırabilirsiniz gösterişli duvak ve taçlar kullanabilirsiniz ama her zaman dikkat edeceğiniz ilk konu hiçbir ayrıntınızın gelinliğin önüne geçmemesi olmalıdır.Gelinliğiniz sade ise saç,makyaj,aksesuarlar ön plana çıkmamalı.Tüm ayrıntılar gelinliği ön plana çıkartmalı.

Açık mekan düğünleri için çok zarif bir gelin saçı

Kapalı mekanda gerçekleşecek düğün organizasyonu için çok uygun bir saç modeli

Bir kır düğünü için çok uygun bir model

Salon düğünü için uygun bir model

 

Gelinliğinizin modeline geldiğimizde;son 3 yıldır zirveden inmeyen ‘prenses model’ gelinliğe kullanılacak saç asla açık hafif dalgalar verilmiş saç olmamalı.Boynunuz uzunsa sımsıkı bir topuz uygun olacaktır,eğer boynunuz kısa ise bol krepelerle kabartılmış bir topuz olmalıdır.Daha salaş topuzlar veya salık bırakılan saçlar yarım balık veya balık model gelinliklere uygun saç modelleridir.Bu model ve arkası da açık bir gelinlikse salaş örgüler ve ensede topuzlarda uygun olur ve kesinlikle duvak kullanılmamalıdır.Kol detayları olan gelinliklerde saçlar açık bırakılmamalı sıkı gelin topuzları yapılmalıdır.

Kol detayları olan gelinlik modelleri için uygun saç modeli

Prenses model gelinlikler için uygun bir saç modeli

Yarım balık model gelinlikler için uygun bir model

Kabarık etekli gelinlikler için uygulanabilecek bir saç modeli

Tepede sıkı bir topuz

Sırtı açık elbisede yapılabilecek bir saç modeli

Sırt detayı olan gelinliğe örnek saç modeli

Ayakkabı modellerini saç modelleri için iki gruba ayırmamız yeterli.1. grup topuklu ayakkabılara açık bırakılmış saç modelleri uygun değildir.Bir bütün olarak bakıldığında topuzların tamamlayıcısıdır topuklu ayakkabılar.2. grup düz taban ayakkabılardır(babet,sandalet,converse).Bu grup ayakkabılarla bir bütün oluşturacak saç modelleri ise daha salaş saç modelleridir.Saçlarınızı açık bırakabilirsiniz salaş şekilde toplatabilirsiniz.

Her konsepte uygun zarif bir model

Düz taban ayakkabılarla tamamlanacak bir görüntü

Uzun lafın kısası saç modeli ne olmalı denildiğinde ilk akla gelen yüz şekli ve yüze uygun olmalı tabularını yıkmak ve hiç düşünmemek.Önceliği anlattıklarıma vermeniz gerekli sevgili gelin adayları.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler